Sulęciński miś policjant ma już swoje imię. Policjanci z dumą zaprezentowali wyniki konkursu na najbardziej oryginalne i pomysłowe imię dla policyjnej maskotki. Miś Suliś, bo tak się teraz nazywa, otrzymał już własną legitymację służbową.

Miś Suliś zameldował się na posterunku. Policyjny pluszak ma już imię i własną legitymację
Miś Suliś, jak na prawdziwego policjanta przystało otrzymał już własną legitymację – fot. KPP w Sulęcinie

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najbardziej oryginalne i pomysłowe imię dla policyjnej maskotki. Z dumą przedstawiamy Państwu Misia Sulisia, czyli sulęcińskiego misia policjanta. – ogłosiła kapituła konkursowa, która wybierała imię policyjnej maskotki.

Pod konkursowym postem na Facebooku zamieszczono kilkaset propozycji imienia dla dzielnego pluszaka a zasięg zabawy okazał się ogólnopolski. Frekwencja pokazała, że dzieci na które policjanci liczyli najbardziej spisały się na medal i w 777-lecie nadania praw miejskich Sulęcin zyskał strażnika dobrego humoru najmłodszych.

Zobacz:   Nielegalni imigranci przez SG w Sulęcinie. Gruzini przeciągnęli pobyt w Polsce o 375 dni

Miś Suliś, jak na prawdziwego policjanta przystało otrzymał już własną legitymację ze swoim nowym, pomysłowym imieniem.

Przypomnijmy, że miś policjant powstał z myślą o dzieciach, którym przytrafiła się jakaś trudna i przykra sytuacja. Jego zadaniem jest pocieszyć i błyskawicznie poprawić humor.