Bardzo bezpiecznie było na lubuskich drogach w miniony, świąteczny weekend. Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że kierowcy jeździli ostrożnie i odpowiedzialnie. To w połączeniu ze wzmożonymi działaniami lubuskich policjantów zaowocowało tym, że na drogach naszego województwa nikt nie zginął. To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii.

Lubuska Policja: To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii
fot. Lubuska Policja

Świąteczny weekend minął pod znakiem bardzo trudnych warunków na drogach, z którymi podróżujący po lubuskich trasach poradzili sobie wzorowo. We wzmożonym ruchu dało się zaobserwować ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Od piątku do niedzieli, 24-26 grudnia, służbę pełniło prawie 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego, przez co na trasach można było spotkać wiele patroli.

Zobacz:   Wyłączenie sieci 3G w Sulęcinie, Torzymiu i okolicach. T-Mobile podał dokładną datę. Co to oznacza dla klientów?

Policjanci mieli za zadanie przede wszystkim służyć pomocą podróżnym, ale także eliminować piratów drogowych. Podczas kontroli mundurowi szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, a także na ich stan trzeźwości. Wzmożone działania służb w połączeniu z odpowiedzialną jazdą kierowców spowodowały, że były to jedne z najbezpieczniejszych Świąt Bożego Narodzenia w historii.

To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii

Na wszystkich drogach naszego województwa nie zginęła żadna osoba. Doszło jedynie do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci zatrzymali w tym czasie 16 osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu – wszystkie straciły prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.