Sprawca kradzieży na ogródkach działkowych w Sulęcinie, do których doszło na podczątku tego roku został zatrzymany. Działkowy złodziej, który włamał się do 6 altan został zatrzymany przez sulęcińskich kryminalnych. Policja ustala teraz właścicieli skradzionych przedmiotów, jeśli podejrzewasz, że mogą one należeć do Ciebie, zgłoś się do sulęcińskiej jednostki.

Działkowy złodziej zatrzymany. To mieszkaniec Sulęcina
fot. Lubuska Policja

Włamania na ogródkach działkowych w Sulęcinie, miały miejsce na przełomie stycznia i lutego. To czas gdy na swoje ogródki zagląda mniejsza ilość działkowiczów, co sprzyja amatorom cudzego mienia. Postanowił to wykorzystać 31-letni mieszkaniec Sulęcina, który licząc na bezkarność włamał do 6 altan. Działkowy złodziej okradł dwie z nich. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia o wartości 1200 złotych.

Zobacz:   Nielegalni imigranci przez SG w Sulęcinie. Gruzini przeciągnęli pobyt w Polsce o 375 dni

Prowadzone przez kryminalnych z Sulęcina śledztwo pozwoliło na ustaleniu sprawcy. Działkowy złodziej został zatrzymany, okazał się nim 31-letni mieszkaniec Sulęcina. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, wiertarka, rower górski, aparat fotograficzny oraz kątówka. Przedmioty zostały odzyskane. Na chwilę obecną, mundurowi ustalają ich właścicieli.

Właściciele ogródków działkowych z Sulęcina, którzy podejrzewają, że padli ofiarą złodzieja, mogą skontaktować się z sulęcińską Policją w celu identyfikacji i odbioru przedmiotów. Telefon kontaktowy do oficera dyżurnego to 47 793 12 11 lub 47 793 12 12.

Zobacz:   Nielegalni imigranci przez SG w Sulęcinie. Gruzini przeciągnęli pobyt w Polsce o 375 dni

Amator działkowych altan, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec, w najbliższym czasie lista jego zarzutów wydłuży się o kolejne kradzieże. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.