Utrzymująca się susza, silny wiatr oraz temperatury przekraczające 35 stopni dały popaplić lubuskim strażakom, którzy w podczas weekendu walczyli z ogniem. W powiecie sulęcińskim strażacy gasili pożar na wysypisku śmieci w Długoszynie, cztery kolejne pożary lasów wybuchły w powiatach słubickim i żagańskim.

Pożar na wysypisku śmieci w Długoszynie
fot. KP PSP w Sulęcinie

Pożary lasów w Lubuskiem

Trzy pożary lasów gasili 19 czerwca lubuscy strażacy na terenie powiatu słubickiego. Szczególnie dwa z nich były wyjątkowo groźne: jeden powstał niedaleko Starych Biskupic i ok. godzinę później kolejny w okolicy Cybinki. Dzień wcześniej, po południu, ogień pojawił się w kompleksie leśnym w gminie Szprotawa. Pożar lasu w Lesznie Górnym objął 4 ha wysokiego lasu oraz młodnika.

Zobacz:   Wyłączenie sieci 3G w Sulęcinie, Torzymiu i okolicach. T-Mobile podał dokładną datę. Co to oznacza dla klientów?

Pożar na wysypisku śmieci w Długoszynie

Trudne zadanie mieli również strażacy z powiatu sulęcińskiego gdzie w niedzielę, 19 czerwca, wybuchł pożar na wysypisku śmieci w Długoszynie. Ogień pojawił się na hałdzie zmieszanych śmieci komunalnych. Wysoka temperatura, silny wiatr i duże zadymienie utrudniały wejście na hałdę. Do akcji skierowano ponad 25 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał, z informacji przekazanych przez TVN24 ogień udało się również otrzymać z dala od budynków i hal znajdujących się na terenie zakładu.